Як записати пісню. Слова і мелодія

0
172
Graham Cochrane - Музичний берег
Graham Cochrane

Як музикант і композитор, я знаю, що мета кожного з нас в домашній студії – створювати забійні хіти, які однаково добре звучать як на радіо і ТБ, так і в соціальних мережах та інших джерелах.

У вас є чудові ідеї для майбутніх пісень. Біда в тому, що ви не знаєте, як правильно перенести ці ідеї зі своєї голови в реальний світ, перетворити думки в якісні треки. Щоб вирішити цю проблему, я написав посібник «6 Steps To a Radio-Ready Song», в якому розповідаю про 6 етапів, які повинна пройти будь-яка пісня, щоб звучати відмінно.

Мова не буде йти про якісь конкретні методики: з цього гайда ви не дізнаєтеся, які ручки на еквалайзері крутити і як зводити бас-бочку. Я збираюся розповісти про те, як вести роботу над якісною музикою, не більше того.

Навіть якщо музика ніколи не потрапить в радіоефір, кожен музикант хоче, щоб його пісні звучали не гірше, ніж те, що він чує у «великих дядьків і тіток». Після прочитання цього керівництва ви зрозумієте, як робити якісну музику в своїй домашній студії. Більш того, я впевнений, що мої поради мотивують вас повернутися до роботи і писати нові відмінні пісні.

Graham Cochrane

Слова і мелодія

Якісні і хітові пісні починаються задовго до відвідин студії. Їх відправна точка – хороший текст і яскрава мелодія. Будь-який, навіть самий крутий вокальний мікрофон не допоможе, якщо текст нудний, а мелодія не запам’ятовується.

Незважаючи на очевидність цих слів, мене не перестає дивувати, як домашні музиканти ігнорують роботу над текстом і мелодійної складової композиції. Пісня ще навіть не придумана, а болісні міркування про обладнання та техніки звукозапису вже щосили йдуть.

Перш ніж думати про записи, ви повинні написати відмінну пісню. Не можна записати те, чого не існує.

Складно сказати, що визначає хіт – це дуже суб’єктивні речі. Проте, я вірю, що хороші пісні відрізняє наявність декількох інгредієнтів.

Інгредієнт №1. У кожної чудової пісні є гарна мелодія

Мелодія веде пісню вперед і робить її такою, що запам’ятовується. Саме за допомогою мелодії трек «закріплюється» в голові слухача. Якщо придумана вами мелодійна лінія занадто проста і блякла, то вона швидко забудеться: через 2-3 пісні слухач вже й не згадає, що ви там назаписували. Зробіть все, щоб мелодія була причепливою і такою, що добре запам’ятовується.

Інгредієнт №2. У кожної чудової пісні є текст, що запам’ятовується

Слова нерозривно пов’язані з мелодією – через неї вони потрапляють прямо в мозок слухача. Мова не йде про те, щоб писати лірику з глибоким філософським змістом: досить одного реально хорошого рядка або фрази, яка запам’ятається людям. Поєднавши гідний текст з яскравою мелодією ви забезпечите своїй пісні запам’ятовуваність.

Інгредієнт №3. У кожній чудовій пісні є щось незвичайне

Більшість пісень слідують перевіреним сценарієм: куплет, приспів, куплет, приспів, бридж, програш, приспів, кінцівка. Йти уторованим шляхом – нормально, в цьому немає нічого поганого.

Проте в пісні має бути елемент, який здивує слухача і зробить на нього приємне враження. Це може бути несподіваний програш, якийсь унікальний інструмент або звук в аранжуванні, навіть вокальний хід.

Слухачам потрібно щось таке, що змусить їх подумати: «Ось це круто! Ось це незвично!»

Незалежно від вашого улюбленого стилю (EDM, рок, джаз, поп), ви повинні написати яскраву приставучу мелодію, гідний текст, що запам’ятовується, і придумати хоча б один незвичайний елемент для пісні.

Це не просто. Хороші новини в тому, що все приходить з досвідом: чим більше ви творите, тим краще стають ваші пісні, і тим простіше вам придумувати кльові мелодії, тексти і елементи аранжування.

Щоб писати хороші пісні, не потрібно бути генієм від народження. Ви можете стати гарним сонграйтером з плином часу. Пісні обов’язково стануть краще, просто переконайтеся, що в них є ці три секретних інгредієнта.

Погані новини в тому, що написання пісень – це наполеглива праця. Не можна сидіти склавши руки і чекати, коли до вас прийде муза. До написання пісень потрібно ставитися як до роботи – кращі автори саме так і роблять.

Далі – аранжування і планування