Як записати пісню. Мастеринг

0
492
Мастеринг - Музичний берег

Ми нарешті досягли фінішної прямої, заключного етапу роботи над якісної піснею. Ласкаво просимо в таємничий світ мастерингу!

Мастеринг – це останній крок перед тим, як пісня побачить світ. Музиканти часто плутають мастеринг зі зведенням і думають, що саме мастеринг змушує пісню звучати круто. Насправді мастеринг – це найтонший і ледь помітний етап у всій роботі над треком.

Спочатку мастерингом був процес підготовки аудіоматеріалу до запису на джерело – вінілову платівку, касету або компакт-диск. В цілому це справедливо і на сьогодні, хоча поступово звукорежисери під час мастерингу стали проводити додаткову обробку аудіо еквалайзером, компресором, максимайзером і іншими ефектами і процесорами.

Я не буду вдаватися в міркування про складність мастерингу і розповідати про те, що в музичній індустрії існують студії та звукорежисери, які спеціалізуються тільки на цій процедурі. Замість цього я пропоную вам простий і зрозумілий чек-лист з двох кроків, який пояснював би, що ви повинні зробити з піснею перед тим, як показати її усьому світу.

Крок 1. Порівняння з професійним міксом (референс-трек)

Після того, як ви звели пісню, прийшов час переконатися, що вона звучить не гірше професійних записів. Процес порівняння з референс-треком – одна з найефективніших речей, яку ви можете зробити для заключного поліпшення своєї пісні.

Візьміть професійний мікс в тому ж стилі, імпортуйте його в проект. Потім зменшіть гучність про-записи до аналогічного вашій роботі рівня. Роблячи професійний запис голосніше і тихіше свого треку, ви зможете зрозуміти, чого не вистачає саунду пісні для досягнення схожого, комерційного, якісного звучання.

Часом невелика пост-обробка еквалайзером на майстер-каналі може внести істотні зміни в звучання всієї пісні. Це, в свою чергу, наблизить саунд вашого треку до професійного запису і зробить загальну картину якісніше.

ПОРАДА ЩОДО МАСТЕРИНГУ

Обробка при мастерингу (еквалізація, стереорозширення) не повинна вибивати мікс за межі пікових значень (до лімітера це не відноситься). Проблема людського сприйняття в тому, що більш гучні звуки здаються нам більш якісними, але це обман. Завжди стежте за показаннями системи моніторингу!

Крок 2. Виведення гучності міксу на комерційний рівень

Тепер, коли ваш мікс став ближче до професійного приклада, прийшов час вивести гучність на стандартний для індустрії рівень.

Кожен з нас стикався з ситуацією, коли міксдаун проекту при прослуховуванні в машині або через аудіосистему звучить набагато тихіше в порівнянні з іншими піснями або тим, що ми чули в вікні DAW.

Секрет успіху в питанні підсумкової гучності – лімітер. Щоб обробити сигнал лімітером, вам не потрібно додаткове програмне забезпечення для мастерингу, всі засоби вже є у вашій DAW. Помістіть лімітер на майстер-канал і доведіть гучність до потрібного рівня, або скористайтеся швидкісною методикою з відео нижче.

Звичайно, мастеринг – це більш комплексна процедура. Проте, в умовах домашньої студії вам потрібно зробити дві основні речі: порівняти свій трек з професійним міксом і скористатися лімітером для досягнення комерційних рівнів гучності. Цього буде цілком достатньо для пісень, які ви викладете в Інтернет.

Час робити музику

От і все. У вас на руках є карта дій, які необхідно здійснити, щоб отримати якісний запис у своїй домашній студії. Тепер ви знаєте, що якісний трек починається з написання гарної пісні та аранжування, процес запису – це момент, де відбувається магія, а будь-які слабкі місця інструментів можна приховати під час зведення.

У вас є вся необхідна інформація для того, щоб створювати якісну музику. Все, що вам залишилося – почати цим займатися! Єдиний гарантований спосіб створення якісної музики – постійне написання, запис, зведення і випуск музики. Домогтися кращих результатів можна тільки через постійну практику. Найкраще в цьому те, що постійна практика приносить вам задоволення, адже ви – музикант.


Творчі конкурси

Сузір’я Україна-Європа – міжнародний багатожанровий
Сила Музики | The Power of Music – міжнародний музичний, для авторів і виконавців
Зірки Європи | Stars of Europe – міжнародний багатожанровий
Алея Зірок | Alley of Stars – міжнародний багатожанровий
Майстер Концерт | Master Concert – конкурс концертмейстерів
Virtuoso – міжнародний багатожанровий

Дуже цікавий курс підвищення кваліфікації вчителів: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична індустрія