Spotify запрацював в Україні

0
58
Spotify запрацював в Україні

15 липня Spotify запустився в Україні. Найбільша у світі цифрова музична платформа складе конкуренцію Apple Music, Deezer і YouTube Music.

За що шведський сервіс обирають сотні мільйонів людей по всьому світу? Що в ньому аж такого привабливого? І головне – як перенести свою музику з іншого стрімінг-сервісу?

Spotify – найбільший у світі сервіс для прослуховування музики онлайн. Станом на березень 2020 року Spotify мав 286 мільйонів активних користувачів. Серед них 130 мільйонів – з платною підпискою.

Наприклад, Apple Music у червні 2019 року повідомляв про 60 мільйонів платних слухачів. Deezer мав 7 мільйонів (станом на січень 2019), а YouTube Music – 20 мільйонів (дані за четвертий квартал 2019 року).

Spotify запустився ще у 2006 році, швидко вирвався в лідери та, по суті, навчив ринок заробляти на стрімінгу музики. Сьогодні він представлений у 92 країнах світу. На долю Spotify припадає до 36% світового аудіострімінгу.

Що в ньому такого?

Якщо все, що вам потрібно, це просто ввести назву і почати слухати музику – вам підійде будь-який сервіс. Якщо шукаєте чогось більшого – вам точно варто спробувати Spotify.

Рекомендації. Те, за що сервіс особливо цінують. Алгоритми швидко визначають ваші музичні смаки та на їх основі підбирають пісні, які ви (можливо) не чули раніше, але які (скоріше за все) сподобаються. Додайте сюди різноманітні щоденні мікси, розділені за жанрами, плейлісти з новою музикою від артистів, на яких ви підписалися або яких слухали.

Взагалі ходять легенди, що алгоритми Spotify розуміють ваш музичний смак краще за вас. Тому чим більше ви слухаєте, лайкаєте та зберігаєте, тим краще сервіс вивчає вас. Згодом ви побачите, як він почне рекомендувати вам музику залежно від того, як і коли ви її слухаєте, і навіть залежно від вашого настрою.

Discover Weekly. Це щотижнева добірка з 30 нових треків, яких ви точно не чули.

Плейлісти в цілому. Їх у сервісі вже понад 2 мільярди, складених простими користувачами та кураторами. Тематичні, жанрові, під настрій, локальні по країнах – будь-яких. Ідеально підходить для тих, кому лінь шукати щось нове.

Помічали, як під кінець року у ваших стрічках новин з’являються рейтинги улюблених альбомів і пісень? Spotify допоможе і тут. Він збирає статистику всього, що ви слухали за рік, і видає це в красивій презентації з цифрами.

Також версія для комп’ютера має приємний дизайн, вона легка та функціональна. Ви бачите, що слухають ваші друзі, які теж користуються сервісом, і можете одразу послухати ту саму пісню чи перейти на плейліст.

За допомогою Spotify можна стежити за виступами виконавців – на їхніх сторінках публікуються дати концертів. Також можна побачити кількість щомісячних слухачів.

Ще одна приємна деталь – синхронізація між пристроями. Наприклад, можна слухати на комп’ютері та перемикати пісні на телефоні. Слухали на телефоні та поставили на паузу? З комп’ютера можна продовжити прослуховування з того ж місця.

Як перенести свою базу музики? Існують сервіси, які допоможуть це зробити. Один із таких – французький Soundiiz. Він дозволяє перенести ВСІ дані з однієї платформи на іншу за кілька кроків.

Працює це так:

 • Обираєте розділ Platform to Platform.
 • Обираєте платформу, з якої треба перенести. Доступні всі найпопулярніші – Apple Music, Deezer, YouTube Music, Tidal тощо.
 • Обираєте платформу, на яку хочете перенести (Spotify).
 • Обираєте, що саме хоче перенести (артистів, альбоми чи пісні). Або ж переносите все.
 • Заварюєте чай і чекаєте, поки завершиться процес.

Soundiiz має деталізовані інструкції щодо переносу під кожен сервіс і формат: все за один раз чи окремі артисти, альбоми, плейлісти та пісні.

Сервіс має безкоштовну версію, але з великими обмеженнями. Преміум-версія коштує 4,5 євро, і вже тут можна перенести базу за раз і отримати доступ до додаткових функцій.

Скільки коштує Spotify в Україні, які є тарифи та чим вони відрізняються?

Ось ціни в гривнях за місяць.

Безкоштовний тариф:

 • Між піснями грає голосова реклама
 • Можна перемикати лише 6 треків за годину

Преміум-тариф:

 • Ніяких обмежень
 • Вартість – 135 гривень / $4.99

Преміум-тариф для двох:

 • Ніяких обмежень
 • Два акаунти
 • Вартість – 175 гривень / $6,49

Сімейний преміум-тариф:

 • Ніяких обмежень
 • Вартість – 216 гривень / $7,99
 • У тариф можна включити до 6 людей та розділити вартість – тоді вийде 35-40 гривень з учасника.

Преміум-тариф для студентів:

 • Ніяких обмежень
 • Вартість – 68 гривень / $2,49
 • Нюанс: для користування цим тарифом потрібно мати міжнародний студентський квиток

Spotify дає безкоштовний місяць користування. Ви можете підключити преміум-тариф і на практиці вирішити, чим підходить вам розробка шведів.