Як бідний юнак Хілл став суперзіркою

0
312
Lil Nas X

Як стати найпопулярнішим музикантом в США з нуля: досвід Lil Nas X

Це історія про молодого музиканта Lil Nas X (Монтеро Ламар Хілл), який зміг очолити чарти і залучити людей за допомогою грамотного використання мемів, пошукачів і вразливостей в чартах.

Lil Nas X кинув коледж, щоб займатися музикою, але замість активного написання треків він «оселився» в Twitter: знайомився, публікував популярні меми та швидко набрав 30 тисяч підписників.

План полягав у тому, що читачі будуть просувати його музику, але нічого не вийшло: меми отримували по 2000 ретвітів, а публікації з музикою на SoundCloud лише 10.

Тоді Хілл перестав публікувати посилання на музичний сервіс і почав записувати пісню, яку міг би просувати через меми. За його словами, вона повинна бути короткою, помітною і смішною.

В результаті Хілл записав пісню Old Town Road:

3 грудня 2018 року він наклав уривок з пісні на відео з танцюючим ковбоєм і опублікував в Twitter – твіт став вірусним:

Після першої успішної публікації Хілл продовжив просувати пісню за тією ж схемою: короткі вірусні відео з музикою Old Town Road і прикріпленою повною піснею. Тоді це був єдиний спосіб для молодого автора достукатися до аудиторії.

Потім Хілл почав публікувати відео в TikTok, спровокувавши аудиторію на публікацію мемів, пародій і челлендж. Кілька місяців користувачі TikTok знімали ролики в ковбойських костюмах, а потім запустили челлендж, присвячений Old Town Road.

“Я просував пісню як мем протягом декількох місяців, поки вона не завоювала щось більше, ніж популярність на TikTok. Я був добре знайомий з TikTok: я завжди думав, що відео там будуть іронічні і смішні. Коли я став трендом там, це був неймовірний момент для мене” – розповів Хілл.

З цією піснею Хілл потрапив в чарти популярної музики журналу Billboard – в розділ кантрі-музики. Він вибрав кантрі як найменш конкурентний жанр, в якому міг домогтися успіху і популярності.

Через тиждень Billboard прибрав пісню, заявивши, що це не кантрі, але таким чином лише спровокував обговорення пісні і сприяв її популярності.

Наприклад, на підтримку Хілла висловився крутий кантрі-співак Біллі Рей Сайрус і записав з ним ремікс пісні в квітні 2019 року. Через два тижні після зняття пісні, вона посіла перше місце в Hot 100 – головному чарті журналу з найпопулярнішими піснями в США.

На цьому Хілл не зупинився: він почав записувати ремікси Old Town Road з іншими відомими музикантами, щоб утриматися в чарті.

Він знав, що у Billboad є “слабкість” ​​- ремікси зараховуються в чарті популярної пісні, а так як кожен ремікс отримував мільйони прослуховувань, Old Town Road було неможливо змістити з першого рядка чарта.

Через 17 тижнів Хілл побив рекорд Мераї Кері по утриманню першого місця на Billboard і займав його ще два тижні – його змістила пісня Bad Guy Біллі Айлиш.

Легко забути, наскільки це незвичайна історія. П’ятьма місяцями раніше Хілл кинув коледж і спав на дивані своєї сестри з негативним балансом на рахунку. Сам Хілл заявляє, що це не удача чи збіг. Це точна робота з пошуковими системами і аудиторією.

Наприклад, знаючи, що глядачі відео з ковбоєм будуть шукати повну версію пісні, він змінив її назву на YouTube і SoundCloud, включивши в нього фразу з відео.

Також він розмістив текст пісні на Reddit, щоб він був краще проіндексованим в Google і видавався на першій сторінці пошуку. Таким чином, коли будь-хто шукав вірусне відео, він відразу натикався на пісню.

У листопаді 2019 року музикант був номінований в шести категоріях «Греммі», серед яких «Кращий реп-виконавець» і «Прорив року». Він переміг у номінаціях «Кращий кліп» і «Кращий виступ поп-дуету».

Його ніхто не знав, ніхто не просував, а його музика була нікому не потрібна – але він завів друзів, розсмішив їх і створив свою аудиторію, а потім запакував пісню так, щоб вона вписалася в їхнє життя.