Аудіокасети ще живі. Дуже живі

0
386
Аудіо касета - Музичний берег

В цьому році американської компанії National Audio Company виповнилося 50 років. Вже кілька десятиліть вона виробляє аудіокасети на обладнанні 1970-х років. У 1980-х компанія була однією з багатьох, а зараз є лідером ринку.

У 1990-х роках, коли попит на аудіокасети падав через появу нових носіїв на кшталт CD-дисків, багато виробників касет виходили з бізнесу. А National Audio Company скуповувала непотрібне обладнання задешево.

Кілька років тому президент компанії Стів Степп сказав у інтерв’ю Bloomberg: “Ви можете охарактеризувати нашу робочу модель впертістю і дурістю. Ми були занадто вперті, щоб вийти з бізнесу (в 90-х). Але зараз ми робимо більше аудіокасет, ніж будь-коли. І я кажу це в 2015 році”.

Степп приписує відродження аудіокасет рок-групам Pearl Jam і The Smashing Pumpkins, які в середині 2000-х почали шукати, де б зробити ювілейні касети. Це переконало великі лейбли, що така музична форма все ще жива.

NAC співпрацює з лейблами-гігантами Sony Music Entertainment і Universal Music Group, що випускають касети для любителів ретро-звуку. У минулому році компанія виробила 18 млн аудіокасет для 3500 музичних лейблів у всьому світі. У неї навіть з’явився конкурент у Франції.

На своєму сайті NAC пише: “Ми продали одні з перших аудіокасет в США. Зробимо тут і останню”.