7 порад авторам пісень

0
352
Авторам пісень - Музичний берег

Ці поради не залежать від стилю музики, в якому ви творите. У більшості випадків структурні елементи, з яких складається музика в стилі кантрі, мало чим відрізняється від металу, репу, джазу, попа або навіть класичної музики.

Ось сім порад, що прийнятні для авторів музики в усіх жанрах:

1. Робіть більший контраст в ваших піснях

Знайдіть спосіб, як протиставити протилежні за звучанням елементи. Шукайте спосіб поєднати, здавалося б, не сумісне. Наприклад, спробуйте протиставити мінорний куплет мажорному приспіву. Або використовуйте легке аранжування в куплетах і важке в приспівах. Або складний ритм в одній частині пісні протиставьте простому і мінімалістичному в іншій. Чому б ні? Контраст життєво необхідний вашій пісні!

2. Не бійтеся повторення музичних ідей упродовж пісні

Повторення – дуже важливий елемент будь-якої музики, що зміцнює музичний «фундамент» вашої пісні, і робить її такою, що запам’ятовується. Класні мелодії складаються з коротких фрагментів, які повторюються або точно, або частково. Коли люди чують повторення у вашій пісні, вони відчувають, що розуміють її структуру. Вона стає для них близькою і зрозумілою. А адже це те, що вам потрібно!

3. Не варто робити занадто складну послідовність акордів

Набагато ефективніше спрямувати вашу креативність і творчу енергію в бік поліпшення мелодійного малюнка або полірування тексту. Добре, коли акорди вже знайомі слухачеві на якомусь підсвідомому рівні. Це зовсім не означає, що варто використовувати 3 акорди в усіх ваших піснях. Просто придумайте якусь послідовність, а далі приділяйте більше уваги іншим елементам.

4. Вашій пісні потрібна класна мелодія!

Дуже поширена проблема більшості сучасних пісень – це слабка мелодія. Часто її фактично немає – замість цього ми чуємо просто послідовність акордів. Вона повинна бути впізнаваною і такою, що запам’ятовується. Щоб слухачеві було за що зачепитися. Адже саме за мелодією ми часто впізнаємо пісню.

5. Поповнюйте свій арсенал креативних «фішок» і прийомів з музики різних жанрів

Працювати в одному стилі – це абсолютно нормально. Більшість авторів і виконавців якраз віддають перевагу одному-двома жанрам перед усіма іншими. Але якщо з треку в трек в ваших пісня повторюється один і той же темп, стиль, ритм, звуки, і немає нічого нового – ви будете втрачати своїх слухачів. Слухайте якомога більше музики в вашому і суміжних жанрах. The Beatles були кращою групою, що ілюструє цей прийом. «Penny Lane» не схожа ні на одну з пісень, написаних ними. Це ж відноситься і до «Yellow Submarine», «Do not Let Me Down», «Ob La Di», «With a Little Help From My Friends». Думаю, ідею ви зрозуміли. 🙂

6. Поліпшуйте якість ваших демок

У минулі часи демо-запис міг звучати як завгодно. Але сьогодні все змінилося. У всіх є комп’ютери, на яких можна зробити демо відмінної якості. Є інтернет, де є купа знань про те, як це зробити. Конкуренція сьогодні набагато вище, і звукозаписні лейбли хочуть отримувати чистий, добре записаний матеріал. Якщо ви не можете зробити це самі – знайдіть того, хто це може для вас зробити.

7. Відточуйте вашу виконавську майстерність

Ситуація рівно така ж, як і в пункті 6 – ніхто не зверне увагу на ваше демо, якщо ви співаєте повз нот, все зіграно «криво» і невиразно. Знову ж – якщо ви не можете зробити це самі, знайдіть тих, хто зробить це за вас.

І наостанок, в якості додаткової 8-ї поради: шукайте свого слухача. Багато авторів вважають, що це не їхня справа. Але сьогоднішня музична індустрія хоче побачити, що у вашої музики є потенціал залучити нових слухачів. Сьогодні бути успішним автором часто означає й бути успішним виконавцем.


Творчі конкурси

Сузір’я Україна-Європа – міжнародний багатожанровий
Сила Музики | The Power of Music – міжнародний музичний, для авторів і виконавців
Зірки Європи | Stars of Europe – міжнародний багатожанровий
Алея Зірок | Alley of Stars – міжнародний багатожанровий
Майстер Концерт | Master Concert – конкурс концертмейстерів
Virtuoso – міжнародний багатожанровий

Дуже цікавий курс підвищення кваліфікації вчителів: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична індустрія