Тарифи на публічне використання музичних та відео творів в громадських місцях

0
193
Музика в барах, кафе, ресторанах - Музичний берег

Мінекономрозвитку опублікувало проект тарифів на публічне використання музичних та відео творів в громадських місцях. Цей проект міністерство розробило спільно з організацією колективного управління (ОКУ) “Українська ліга авторських і суміжних прав”.

Тарифи формуються у рамках договору між користувачем (в особі ресторану, кафе або готелю) і ОКУ за заявою користувача. При цьому якщо з ОКУ не був укладений відповідний договір, тариф за використання однієї фонограми складає 10 мінімальних місячних заробітних плат.

При цьому спосіб розрахунку тарифу залежить від виду закладу :

Для кафе, ресторанів, барів і інших місць громадського харчування тариф розраховується так:

Тариф = КМ*40*К, де:

КМ – кількість посадочних місць;

К – коефіцієнт, який змінюється залежно від типу закладу, його місця розташування, віддаленості від центру міста тощо. Для закладів в центрі Києва, К=1, а при віддаленості від центру на 5,5 і більше кілометрів, К=0,6.

Для закладів торгівлі і інших громадських місць (таких як торговий центр, кінотеатр тощо) у проекті створена таблиця. Так, заклади, площею до 100 квадратних метрів платитимуть по 350 гривень на місяць, а заклади площею від 101 до 350 квадратних метрів платитимуть 350 +0,90 гривень за кожен квадратний метр.

Тарифами також передбачено систему знижок і знижуючих коефіцієнтів. Так, при сплаті на 3 місяці вперед, тариф буде на 3,75% менше, а на півроку року вперед – на 7,5% менше. До користувачів, які мають 10 і більше мережевих закладів, застосовуватиметься коефіцієнт 0,8. Чим більше закладів в мережі, тим меншим буде тариф.

Зібрані кошти надалі розподілятимуться між виконавцями, виробниками фонограм і відеограм по прозорим (дійсно? – ред.) процедурам.

Штраф за несплату тарифу – 41730 гривень.